Przejdź do treści
S1_1140_356
S2_1140_356
S3_1140_356
S4_1140_356
Przejdź do stopki

"Czytam z klasą lekturki spod chmurki" - BĄDŹ DOBRY DLA ROŚLIN

Treść

Uczniowie klasy I zakończyli pracę nad ostatnim już modułem innowacji pedagogicznej "Czytam z klasą lekturki spod chmurki" - BĄDŹ  DOBRY DLA ROŚLIN. Do realizacji tego modułu wybrali lekturę M. Terlikowskiej "Drzewo do samego nieba". Po przeczytaniu i omówieniu lektury, wspólnie uzupełnili lekturniki  i stworzyli "Lekturę na lince" kolorując obrazki przedstawiające wydarzenia z lektury. Kolejnym zadaniem było przygotowanie dnia związanego z roślinami. Uczniowie zaczęli od spaceru wokół szkoły, podczas którego poznawali i podziwiali różne rośliny, krzewy, drzewa  posadzone przez starszych kolegów. Następnie podczas pikniku czytelniczego na świeżym powietrzu wyszukiwali w atlasach, albumach, książkach przyrodniczych nazwy poznanych roślin oraz jak należy o nie dbać.  Zakończeniem dnia było rozsadzenie do pojemniczków posianych wcześniej papryczek. Każdy uczeń otrzymał sadzonki do domu, o które mają odpowiednio zadbać , by  wydały owoce.

Realizację ostatniego zadania rozpoczęli od obejrzenia filmu edukacyjnego na temat ochrony roślin. Przeprowadzona została rozmowa w jaki sposób należy dbać o  rośliny i otaczającą nas przyrodę. Uczniowie wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata" oraz wspólnie wykonali  plakat z okazji Dnia Ziemi zachęcający wszystkich uczniów do dbania o przyrodę.

Wykonane zadania z modułu BĄDŹ  DOBRY DLA ROŚLIN dostarczyły  uczniom mnóstwo radości i satysfakcji oraz dały możliwość zdobycia nowych umiejętności szczególnie dotyczących dbania o przyrodę.

63747