Przejdź do treści
S1_1140_356
S2_1140_356
S3_1140_356
S4_1140_356
Przejdź do stopki

Biblioteka gminna

Treść

Biblioteka Gminna Podegrodzie Filia Olszana mieści się w budynku Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Wieczorka w Olszanie.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 9:00  - 17:00
Wtorek 8:00 - 16:00
Piątek 9:00 - 12:00

Biblioteka posiada bogaty księgozbiór z zakresu literatury pięknej dla dzieci, literatury pięknej dla dorosłych, literatury popularnonaukowej oraz z działu regionalia. Filia dysponuje również 6 stanowiskami komputerowymi z bezpłatnym dostępem do internetu.
Od 2012 r. w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu i filiach bibliotecznych m. in. w Olszanie działa elektroniczny system udostępniania zbiorów. Nowy system SOWA2/MARC21 zmienił dotychczasową pracę bibliotek oraz ułatwił czytelnikom dostęp do księgozbioru (m in. elektroniczna rezerwacja, zapis, prolongata, zamówienia).
Oprócz priorytetowej działalności jaką jest gromadzenie i udostępnianie księgozbioru biblioteka prowadzi działania mające na celu popularyzację książki i upowszechnianie czytelnictwa.
Rozwijanie kultury czytelniczej i nawyków czytelniczych wśród dzieci tworzy podstawę późniejszej kultury czytelniczej dlatego też  Biblioteka Gminna Filia w Olszanie kieruje swoją działalność ku najmłodszym. Organizuje dla przedszkolaków i uczniów:

    Całoroczny konkurs na "Super czytelnika"
    Konkurs "Mistrza Pięknego czytania"
    Konkursy plastyczne
    Konkursy recytatorskie
    Konkursy czytelnicze
    Lekcje biblioteczne dla uczniów
    Bajkowe Poranki dla przedszkolaków w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom"
    Światowy Dzień Pluszowego Misa
    Wakacje z biblioteką
    Wystawy okolicznościowe
    Kiermasze książek

Biblioteka Gminna w Podegrodziu posiada również stronę internetową na której zawarte są szersze informacje o i działalności naszej biblioteki.

Zapraszamy na naszą stronę www.biblioteka.podegrodzie.net

61377