Przejdź do treści
S1_1140_356
S2_1140_356
S3_1140_356
S4_1140_356
Przejdź do stopki

Dzień Ziemi

Treść

Wym roku szkolnym Dzień Ziemi w szkole obchodziliśmy pod hasłem: ,,TY - DZIEŃ ZIEMI". Podczas Eko-Tygodnia uczniowie byli uczestnikami wielu aktywności i tym samym promowali postawę proekologiczną. Zrealizowano m.in.: akcję SADZONKA, akcję ZADRZEWIAJMY, szkolny test ekologiczny wśród uczniów klasy IV- VII, akcję #Sprzątamy dla Polski i #Sprzątamy dla Sądecczyzny.

Podsumowanie wydarzenia ,,TY - DZIEŃ ZIEMI" odbyło się 19 kwietnia na holu korytarza w budynku szkolnym.  Uroczystość poprowadzili uczniowie: Emilia Potoniec i Michał Kulak wraz z Panią Anną Stawiarską.

W pierwszej kolejności ogłoszono zwycięzców w indywidualnych konkursach ekologicznych. Tytuł Ekologa Szkolnego 2024 wraz ze statuetką i dyplomem zdobyła Maja Lenartowicz z klasy VII, która swoim wynikiem zdeklasyfikowała pozostałych uczestników - serdecznie gratulujemy.

Następnie rozstrzygnięto konkurs na projekty ekomuralu, które będą reprezentowały szkołę w zewnętrznym konkursie pt. "Świat oczami młodych". W związku z powyższym wyłoniono trzy najlepsze prace należące do: Amelii Potoniec, Natalii Potoniec i Kacpra Janiszewskiego - uczniów klasy VII.

Finalnie uczniowie w zespołach trzyosobowych rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowo-ekologicznych. W komisji zasiadła pani dyrektor Urszula Waligóra oraz pani Małgorzata Mikulec. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał pan Łukasz Szabla. Uczniowie zmagali się z takimi konkurencjami jak: skok biodegradowalny, eko-wieża, wyścig pokoju w kapsle oraz biochemiczny kosz. Po podliczeniu punktów pani dyrektor Urszula Waligóra przekazała zwycięskiej klasie VI voucher na "+ 2 pkt na dowolnym sprawdzianie z wybranego przedmiotu", która zdobyła największą ilość punktów w tych zmaganiach. II miejsce i voucher na dzień bez kartkówki przypadł klasie VII, III miejsce i voucher na dzień bez pytania otrzymała klasa V, IV miejsce  i voucher na dzień bez plecaka otrzymała klasa IV.

Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas przyniesie wszystkim wiele korzyści i uświadomi nam, że planeta Ziemie jest tylko jedna, od której zależy nasze zdrowie, tak jak jej zdrowie zależy od nas. Dbajmy o naszą Matkę Ziemię, jesteśmy jej częścią, jesteśmy za nią odpowiedzialni!

63748