Przejdź do treści
S1_1140_356
S2_1140_356
S3_1140_356
S4_1140_356
Przejdź do stopki

Tydzień tabliczki mnożenia i dzielenia

Treść

Miniony tydzień (9-13 październik 2023 r.) upłynął w motywach działań z tabliczki mnożenia i dzielenia. Uczniowie wszystkich klas starszych mieli okazję przekonać się, że matematyka łączy się również z takimi przedmiotami jak język angielski, plastyka, technika czy nawet wychowanie fizyczne. Każdego dnia dzieci z poszczególnych klas miały zapewnione różne atrakcje, dzięki którym utrwalały wiedzę poznaną na lekcjach.

Dzień 1 Maths Day - międzyklasowe potyczki matematyczno-językowe. Uczniowie klas V-VI zmagali się w czterech konkurencjach językowych. Wszyscy musieli wykazać się nie tylko wiedzą z matematyki, ale również znajomością poprawnej pisowni i wymowy liczb oraz działań z języka angielskiego.

Dzień 2 Konkurs na plakat promujący Dzień Tabliczki Mnożenia i Dzielenia. Uczniowie klas IV-VI na zajęciach plastyki i techniki tworzyli grupowe plakaty, będące następnie elementem dekoracji gazetek klasowych. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością, co można obejrzeć na dołączonej fotorelacji.

Dzień 3 Konkurencje sportowo-matematyczne na zajęciach wychowania fizycznego. Uczniowie klasy VII nas zajęciach wf-u zmagali się w dwóch konkurencjach sportowych (chłopcy kontra dziewczyny). W pierwszej z nich należało ze swoich ciał ułożyć jak najszybciej i jak najdokładniej wypowiedziane przez nauczyciela działanie dotyczące mnożenia (oczywiście z poprawnym wynikiem)-wiele osób wybierało kodowanie za pomocą liczb rzymskich. Duga konkurencja sprawdzała m.in. sprawność motoryczną - uczniowie przeskakiwali przez szarfy, układając działania matematyczne do wskazanych wyników. Konkurencje zostały zakończone remisem (chłopcy wygrali w kategorii pierwszej, a dziewczyny w kategorii drugiej).

Dzień 4 Interaktywna matematyka.  Tym razem na uczniowie klasy IV na lekcji matematyki mieli okazję pracować m. in. na tabletach szkolnych rywalizując między sobą na aplikacji kahoot. Gra ta dostarczyła im wiele pozytywnych emocji. Na podsumowanie zajęć uczniowie kolejno rozwiązywali ciekawe zadania interaktywne na monitorze Smart.

Dzień 5 Matematyka na słodko. W tym dniu Eksperci od tabliczki mnożenia i dzielenia (uczniowie klasy VII) pytali na przerwach chętnych kolegów, koleżanki, a nawet nauczycieli -  wybranych działań matematycznych. Wszyscy, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi byli nagradzani słodkim upominkiem.

Tak oto na słodko i wesoło zakończyliśmy nasze tygodniowe potyczki z matematyką, życząc wszystkim dalszych sukcesów w dniu świętowania 250-rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.
Wszelkie zdjęcia zostały wykonane aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

46605