Przejdź do treści
S1_1140_356
S2_1140_356
S3_1140_356
S4_1140_356
Przejdź do stopki

Akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej oraz pasowanie na ucznia

Treść

14 października 1773 roku Sejm Rzeczypospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej - pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, a w dniu dzisiejszym mija 250 rocznica tego wydarzenia. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest jako święto szkoły, powszechnie nazywane Dniem Nauczyciela.

Z tej okazji uczniowie klasy 4 i 5 wraz z nauczycielami przygotowali uroczystą akademię. Nie zabrakło pięknych wierszy i piosenek, które niejednokrotnie zachwycały, rozśmieszały, ale również wzruszały pedagogów. Przedstawiono również typy charakterów nauczycieli, których na pewno odnajdziemy w naszym gronie pedagogicznym.
Każdy z nauczycieli otrzymał mały upominek na znak podziękowania za trud pracy wkładanej w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia.
Pani Dyrektor Urszula Waligóra podziękowała uczniom za życzenia i przygotowanie akademii oraz życzyła wszystkim nauczycielom wytrwałości i motywacji do dalszej pracy. Kilku nauczycieli otrzymało z rąk pani Dyrektor nagrody dyrektora za szczególne osiągnięcia w minionym roku szkolnym.

W następnej części akademii uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali przygotowany wraz z wychowawczynią program artystyczny z pięknymi piosenkami i wierszami, a następnie zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Olszanie przez Panią Dyrektor. Na pamiątkę pasowania pierwszaczki otrzymały dyplomy oraz medale, a także upominki od Rady Rodziców.
Nad przygotowaniem akademii pieczę sprawowały panie Katarzyna Szewczyk, Ewelina Nawojowska oraz Anna Koterla.

W trakcie akademii wykorzystany został sprzęt: głośnik, mikrofony oraz aparat cyfrowy, zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

46593