Przejdź do treści
S1_1140_356
S2_1140_356
S3_1140_356
S4_1140_356
Przejdź do stopki

Wycieczka SKO do Stadniny koni SOGNARE

Treść

26 września 2023 r., korzystając z przepięknej słonecznej pogody członkowie SKO już po raz drugi  wybrali się na wycieczkę do stadniny koni SOGNARE na Szczereżu. Była to dla nich nagroda za systematyczne oszczędzanie ufundowana przez Bank Spółdzielczy w Podegrodziu.

Uczniowie z zadowoleniem i wielkim zainteresowaniem oglądali stajnie i boksy, w których znajdowały się konie różnej maści. Szczególną uwagę zwróciły na siebie źrebaki. Dowiedzieli się, w jaki sposób o nie dbać i utrzymać je w dobrej kondycji i zdrowiu. Następnie karmili zwierzęta smakołykami, które dla nich przynieśli czyli: jabłkami i marchewkami. Po obejrzeniu koni nastąpił oczekiwany moment - przejażdżka na koniach pod okiem instruktorów. Wszyscy z ochotą siadali na nie i próbowali jazdy konnej wraz z opiekunami wycieczki i Panią Dyrektor. Po wrażeniach jeździeckich odbyły się wspólne zabawy oraz pieczenie kiełbasek.

Mamy nadzieję, że wycieczka do stadniny koni SOGNARE spowoduje, że nasi uczniowie zechcą kontynuować naukę jazdy konnej i spośród nich wyrośnie zawodowy dżokej lub amazonka.

Wycieczka była udana, dostarczyła wszystkim wiele radości i niezapomnianych chwil.

61377